Remont w domu - porady i wskazówki.
Blog > Komentarze do wpisu

Po remoncie - jak zamontować oświetlenie punktowe?

Oświetlenie punktowe

Kiedy przeprowadzamy remonty przede wszystkim pamiętać powinno się o bezpieczeństwie w trakcie pracy. Trzeba wyłączyć prąd, można też wykręcić bezpieczniki. W momencie kiedy nie umiemy czegoś zrobić sami to najlepiej wezwać profesjonalistów którzy się na tym znają. Łatwo każdy mieszkaniec własnego miasta znajdzie firmę remontową, wystarczy wpisać w wyszukiwarce google "remonty Wrocław" i natychmiast pojawią się oferty przedsiębiorstw z tej branży. Jeżeli jednak własnymi siłami podejmujesz się przeprowadzenia montażu oświetlenia to przestrzegaj zasad BHP i korzystaj z narzędzi a także elementów wykończenia które mają poprawne certyfikaty bezpieczeństwa i za każdym razem szczegółowo czytaj instrukcję montażu, którą znajdziesz przy wyrobach.

W trakcie montażu oświetlenia może być przydatny: cyrkiel, wkrętak z izolowaną gumową rączką, wiertarka do wiercenia otworów, cążki też z izolowanym uchwytem, szczypce do cięcia przewodów i przyrząd do ściągania izolacji z przewodów.

W markecie budowlanym czy sklepie elektrycznym wybierz właściwą oprawę oświetleniową . Bardzo dużą swobodę w regulacji oświetlenia domowego dają takie oprawy, które umożliwiają zmienienie kierunku światła. Takie oświetlenie punktowe można skierować na ścianę, na przykład na obraz lub np. na własne miejsce pracy takie jak biurko. Światło punktowe należy rozmieścić w przemyślany sposób oraz wziąć pod uwagę trzeba parametr zagęszczenia oświetlenia. Przy ogromnym zagęszczeniu wydatek energii będzie zbyt duży, a przy zbyt małym pojawią się strefy zacienione. Ażeby poprawnie ustawić zagęszczenia źródeł światła zapoznaj się z instrukcją sprzętu oświetleniowego, który posiadasz. Pamiętaj też, że każde pomieszczenie jest inne, i inna moc światła będzie Ci potrzebna w sypialni a inna w kuchni lub pokoju dziennym.

Oświetlenie punktowe

Przy montażu reflektorków w suficie podwieszanym ważne żeby zachować ok. 10cm odległości między sufitem, stropem, a samym reflektorem. Jak w pobliżu oprawy reflektorka znajdują się materiały łatwopalne, powinny być oddalone od niego o minimum 50cm. Transformatorek przy halogenie możesz oddalić na odległość 20cm.

Przy użyciu cyrkla narysuj koła pod reflektorki w suficie podwieszanym, wiertarką z otwornicą wytnij otwory, po czym podłącz przewody elektryczne do kostki przyłączeniowej. Oprawkę reflektora podłącz do kostki transformatorka. Na końcu zamontuj oprawkę reflektorka razem z żarówką.

wtorek, 28 lutego 2012, elilja16

Polecane wpisy